HOME        NASZE MEBLE        KONTAKT        REGULAMIN        KOSZTY TRANSPORTU
 
0 zł
KATEGORIE KOLEKCJE


Komody (37)
Szafy (13)
Łóżka (15)
Szafki nocne (12)
Skrzynie, Kufry (1)
Witryny (15)
Regały (7)
Biurka (5)
Półki wiszące (1)
Szafki RTV (13)
Stoliki kawowe, Ławy (6)
Stoły (8)
Krzesła (1)
Kredensy (9)
Konsolki (2)
Szafki na wino (1)
Garderoby (1)Meble inne niż wszystkie ...


 
 

Nasze meble

Meble znajdujące się w ofercie sklepu internetowego www.komodka.com wykonywane są z drewna litego sosnowego. Spody szuflad oraz plecy mebli wykonywane są z płyty HDF lub sklejki barwionej jednostronnie na biało. 

Nasze meble pokrywane są woskami (orzechowy, miodowy, czekoladowy) i emaliami akrylowymi (białe, kremowe, szare). Woskowanie to najbardziej ekologiczny sposób zabezpieczenia mebli. Meble pokryte warstwą wosku chronią drewno przed nasiąkaniem wody, nadając im jedwabistej gładkości, podkreślając jednocześnie naturalną strukturę drewnianych słojów. Po wosk sięgnąć można również celem zamaskowania niewielkich rys i ubytków na drewnianej powierzchni. Wosk, będący produktem naturalnym, wykazuje właściwości antystatyczne. Dzięki temu łatwiej o utrzymanie porządku, na powierzchni mebli woskowanych rzadziej osadza się kurz. Powierzchnia mebli woskowanych jest jedwabiście gładka, ponadto ładnie pachnie. Odnawianie jej nie wymaga natomiast cyklinowania a jedynie ponownej aplikacji warstwy wosku. Woskowanie wpływa korzystnie na wygląd mebli drewnianych. Podkreśla naturalny rysunek słojów, pogłębia kolor drewna, sprawia, że drewno starzeje się w naturalny sposób wydobywając z niego szlachetny wygląd. Pokrycie drewna naturalnym woskiem nie tylko upiększa i dodaje charakteru meblom, ale również dodaje pięknej i delikatnej woni unoszącej się z mebli pokrytych naturalnym produktem.

Stosowane przez nas emalie akrylowe są produktami nowoczesnymi i ekologicznymi ponieważ przy ich wysychaniu produktem ubocznym jest tylko para wodna. Są to emalie dopuszczone do malowania zabawek dla dzieci, co jedynie potwierdza ich ekologiczność i brak szkodliwych dla zdrowia rozpuszczalników w ich składzie. 

Jak pielęgnować meble woskowane? Zalecamy stosowanie tylko i wyłącznie preparatów do tego przeznaczonych. Do codziennej pielęgnacji wystarczy sucha lub lekko wilgotna ściereczka bawełniana. Pielęgnacja mebli polega na naniesieniu cienkiej warstwy preparatu do czyszczenia mebli woskowanych na czystą i suchą powierzchnię mebla przy pomocy bawełnianej ściereczki. Po wyschnięciu powierzchnie należy wypolerować. Po chwili powierzchnia jest gotowa do użytkowania. Blaty stołów intensywnie używanych powinny być odnawiane znacznie częściej od pozostałych mebli. Polecamy nanoszenie preparatu co najmniej raz w miesiącu. Należy szczególnie uważać na to, by warstwa nanoszonego preparatu była bardzo cienka, gdyż nałożony preparat w nadmiarze może powodować powstanie nieestetycznych smug. Nie każdy dostępny na rynku produkt nadaje się do pielęgnacji mebli woskowanych. Najbezpieczniej jest więc sięgać po preparaty, których wyłącznym  przeznaczeniem jest czyszczenie powierzchni woskowanych, lub produktów zawierających naturalny wosk pszczeli np. produkty marki Pronto.

Przed zastosowaniem każdego preparatu do pielęgnacji mebli należy najpierw spróbować zastosować go na niewidocznej części mebla aby ocenić czy nie wchodzi w reakcję z woskiem.

Jeśli powierzchnia mebla woskowanego uległa znacznemu zużyciu warto rozważyć całkowite usuniecie warstwy wosku i nałożenie nowej. W tym celu należy użyć materiału ściernego jakim jest wata stalowa NR 0 oraz środku do usuwania wosku marki Liberon. Następnie mozna przystąpic do nakładania nowej warstwy wosku.  

Drewno lite ze wzgledu na swa specyfikę może zmieniac swoją objetość ze wzgledu na zastane u klienta warunki wilgotności powietrza w pomieszczeniach. Firma dokłada wszelkich starań aby dopasować wilgotność drewna do standardowych warunków mieszkaniowych. Dopuszczalne sa niewielkie odkształcenia drewna wynikajace z przebywania mebla w nietypowych warunkach wilgotnosci powietrza. Nie należy stawiać mebli z drewna litego bezpośrednio w pobliżu źródeł ciepła (np. przy kaloryferze). Może to doprowadzić do odkształceń niektórych elemontów mebla.  Bezpośrednie działanie promieni słonecznych może powodować zmiany kolorów drewna sosnowego i nie wynika z wad mebla, lecz ze specyfiki drewna sosnowego (drewno sosnowe z czasem nabiera różowo-pomarańczowy odcień, podkreślając swoje usłojenie) .  Firma komodka.com dokłada wszelkich starań aby zapewnić zadowolenie klienta z zakupionych towarów. pomagamy, doradzamy i udzelamy szczegółowych informacji o naszych produktach.

 


 
tel. 506 365 227
email: biuro@komodka.com
Maków Podhalański
Produkcja mebli z drewna